Jest świat kolorowych sznurków, a w samym środku tego świata jestem Ja. Szyję, projektuję, dziergam, wymyślam, kolekcjonuję, tworzę...
RSS
niedziela, 28 grudnia 2014

Dzisiaj chciałam pokazac Wam jeszcze jedną rzecz :).

Konkretnie są to kolczyki wykonane na wymiankę mikołajkową zorganizowaną na jednej z grup sutaszowych na facebook'u. Magda, która została mi wylosowana chciała dostac kolczyki w kolorze pomarańczy. Co prawda nie jest to kolor z którym uwielbiam pracowac, ale z ochotą zabrałam się do pracy :)

I ..... stop. Chęci i zapał były, ale pomysłu brak. Zrobiłam kilka prób i w końcu wybrałam, bardzo prosty wzór :)

kolczyki

fot: Magdalena Rapacka

Użyłam tutaj m.in. sznurka sutasz Pega w kolorze pomarańczy i kremu, szklane kryształki, perełki Swarovskiego, koralików Toho w kolorze brązu. Od spodu znajduje się pomarańczowy filc.

Magda jest bardzo zadowolona, co mnie niezwykle cieszy :)

22:19, martula1990
Link Dodaj komentarz »

Pamiętacie? We wrześniu zrobiłam małą notkę na temat kolejnej akcji Biżuteryjek dla WOŚP, teraz już wszyscy możemy podziwiac efekty wspólnej pracy nad projektem :)

Kolia ślubna - Princess's Dream - jest piękna, cudowna i olśniewająca, bardzo długo nie mogłam oderwac od niej wzroku (z resztą jak przy każdym projekcie :D ). I aż łezka zakręciła mi się w oku, gdy przypomniałam sobie, że na moim czerwcowym ślubie również były Piwonie :)

Wielkie gratulacje i słowa uznania kieruję do Ewy Matuszewskiej - naszej koordynatorki. Nawet nie zdaję sobie sprawy ile miała pracy - zarówno tej logistycznej przy rozdzielaniu elementów, jak i tej fizycznej przy ich zszywaniu.

Tę piękną kolię możecie zobaczyc tutaj :)

13:37, martula1990
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 15 grudnia 2014

Dziś chciałam Wam przedstawic kolejne kolczyki z serii "Żywioły".

Aqua - czyli Woda, była dla mnie nie lada wyzwaniem, bo nie wiedziałam jak ugryźc ten temat. I natchnienie przyszło nagle, jak zawsze... Przypomniała mi się krystalicznie czysta i mieniąca się woda w Chorwacji, gdzie wyjechaliśmy w podróż poślubną :).

Dobór materiałów był tylko kwestią czasu: krzyształy Swarovskiego, kryształowe krople, taśma cyrkoniowa, Toho no i oczywiście tasiemki sutaszu :)

aqua

Od spodu znajduje się granatowy filc. Kolczyki są zaimpregnowane, aby dłużej cieszyły oczy :)

A teraz pora na Ogień :)

Do zobaczenia niebawem

niedziela, 07 grudnia 2014

Skończyłam szyc kolejne kolczyki z serii "Żywioły". Kolczyki z tej serii możecie podejrzec tutaj i tutaj. Była Ziemia (nawet 2 razy ;)), teraz przyszła kolej na Powietrze. Koczyki powstały można powiedziec dzis w nocy (skończyłam je grubo po 12).

Wykorzystałam tutaj tasiemki sutasz Pega w kolorze lodowego błękitu oraz ecru. Oczywiście pojawiły się kryształki Swarovski Rivioli oraz kryształowe krople i koraliki toho.

 

ARIA1

ARIA2

ARIA3

 

Z góry przepraszam za jakośc zdjęc, ale przy obecnej pogodzie ciężko mi zrobic dobre zdjęcia. Więc aby do wiosny ;).

Kolejne w kolejce będą kolczyki Woda oraz Ogień :)

Do zobaczenia :)

FlyB - Rękodzieło Polskie Rękodzieło - katalog blogów