Jest świat kolorowych sznurków, a w samym środku tego świata jestem Ja. Szyję, projektuję, dziergam, wymyślam, kolekcjonuję, tworzę...
RSS
niedziela, 29 marca 2015

Na grupie facebook'owej marzec upływa pod znakiem czerni. Ogromnie się cieszę, że i w tym miesiącu udało mi się uszyc coś we wskazanym kolorze :)

Tym razem postanowiłam uszyc pierścionek - dawno nie szyłam tej formy.

Jest skromny, ale moim zdaniem efektowny :)

Tradycyjnie już wykorzystałam sznurek sutasz Pega i koraliki Toho, dodałam do tego również szklane koraliki. Obrączka jest posrebrzana, od spodu znajduje się czarny filc.

mono 3

 

mono 3-1

Prezentacja nastąpiła na mojej szanownej dłoni ;)

Obecnie pracuję nad kolczykami na kalendarzowy konkurs Royal Stone . Ale niestety pokazac je będę mogła po 25 kwietnia ;)

 

Udanej Niedzieli :)

niedziela, 22 marca 2015

Stwierdzam, że mam cudownego Męża :). Ostatnio zakupił mi lampę led ze szkłem powiększającym :). Nadal zastanawiam się jak ja mogłam bez niej funkcjonowac :D, jest wręcz przecudowna, o wiele lepiej i szybciej mi się z nią szyje :)

Wczoraj był pierwszy dzień wiosny więc postanowiłam pożegnac poprzednią porę roku w sutaszowy sposób :).

Powstały kolczyki w prostym wzorze, wykorzystałam szrureczki sutasz Pega w różnych odcieniach koloru niebieskiego i srebrny, metalizowany sutasz Pega. Połączyłam je z granatowymi, szklanymi kaboszonami, perełkami Swarovskiego oraz koralikami Toho :)

farewell

 

farewell 2

 

farewell 3

Kolczyki od spodu są podklejone granatowym filcem, są również zaimpregnowane :)

 

PS. Oficjalnie pożegnałam zimę, a ona zrobiła mi psikusa - rano zastałam śnieg za oknem ;).

niedziela, 01 marca 2015

Zgodnie z zapowiedzią postanowiłam podsumowac pierwszą serię jaką pokusiłam się zrobic.

Żywioły powstawały bardzo spontanicznie, po dobraniu materiałów sznurki w sumie same się układały :). Ale nie obyło się bez problemów: brak czasu (początek serii miał miejsce we wrześniu), sesja, plącząca się żyłka, uciekające koraliki.

Ale pomimo tych małych problemów udało się w końcu zakończyc serię :). Nie wykluczam, że jeszcze pokuszę się na nową serię, może Pory Roku? Czas pokaże :)

 

Wszystkie kolczyki powstały ze sznurków Sutasz Pega, posiadają kryształy Swarovskiego, kryształy górskie i kryształowe kaboszony, w każdych znajdują się koraliki Toho :)

 

zywioly

 

żywioly 1

 

zywoly 3

FlyB - Rękodzieło Polskie Rękodzieło - katalog blogów