Jest świat kolorowych sznurków, a w samym środku tego świata jestem Ja. Szyję, projektuję, dziergam, wymyślam, kolekcjonuję, tworzę...
RSS
czwartek, 23 lipca 2015

A właściwie Trzmiela :D, uszyłam na wyzwanie zorganizowane przez Kreatywny Kufer. Zdjęcie wykonane przez MrÓ tak mnie zachwyciło, że postanowiłam uszyć coś w tym temacie :)

Inspiracja:

inspiracja

Autor zdjęcia: MrÓ

 

Oraz to co udało mi się stworzyć :

trzmiel1

 

trzmiel2

Przy tej pracy wykorzystałam sutasz Pegę w kolorze żółtym i czarnym, szklane kryształki rivioli (nie Swarovski), koraliki Toho oraz wykonane przeze mnie własnoręcznie koralikowe kuleczki :). Bigle są posrebrzane, a od spodu znajduje się czarny filc.

 

Miłego popołudnia :)

sobota, 18 lipca 2015

Jakiś czas temu nabyłam kilka labrodytów. Są to cudowne kamienie z przepięknymi, mieniącymi się ogniwkami. Moja Mama zachwyciła się jednym z nich - prostokątnym, więc postanowiłam uszyć dla Niej wisior, zwłaszcza, że niedawno obchodziła urodziny.

Pierwotnie miał być inny, ale w trakcie szycia stwierdziłam, że lepszy będzie nieco delikatniejszy wzór.

Wykorzystałam labrodyt wybrany przez Mamę, kryształowe kaboszony, perełki, koraliki Toho oraz sutasz Pega :)

wisior1

 

wisior2

 

wisior3

 

wisior4

 

Od jutra zacznę pracować nad kolczykami na wyzwanie Kreatywnego Kufra, więc wkrótce pojawią się tutaj :)

sobota, 11 lipca 2015

Sesja w pełni, na szczęście jutro mam ostatni test i będę mogła zacząć wakacje :). Podczas przerwy w nauce chwyciłam sznurki i poczyniłam kolczyki, które pasują do nowego koloru królującego w tym miesiącu w grupie facebook'owej.

Kolczyki to maleńkie sztyfty - mają niecałe 3,5cm długości z łezką. Tym razem wykorzystałam różowy kwarc oraz szklane łezki, i oczywiście sutasz Pega :)

rose1

 

rose2

 

rose3

Po jutrzejszym egzaminie będę miała więcej czasu na sznureczki, więc spodziewajcie się większej ilości prac :) Do tego idzie do mnie spora dostawa kamieni więc pewnie się pochwalę ;)

 

Miłego wieczoru :)

FlyB - Rękodzieło Polskie Rękodzieło - katalog blogów